Blog

17 TEMMUZ 2017

Dünyadan Bir Moda Haberi; Erdem X H&M İşbirliği

Bu haftanın en çok dikkat çeken ve ses getiren moda haberlerinden birisini sizlerle de paylaşmak istiyoruz. Sosyal medyadaki konuşulurluğu ile hemen hemen herkesin haberdar olduğu bu durumu bir de bizim ağzımızdan detayları ile dinleyin istedik.


10 TEMMUZ 2017

Bu Yaz Neredeyiz?

Tatil planları pek çoğumuz için çoktan uygulamaya geçti değil mi? Peki ya henüz tatil planı yapmamış olanlar… Tüm senenin yorgunluğunu, yoğun çalışma temposunun sıcak havalarla birlikte verdiği rehaveti üzerimizden atmanın hayali bile bir başka güzel.


03 TEMMUZ 2017

Büyük Beden Kadın Modasında Abiye Şıklığı

Büyük beden kadın modasının, trendlerin yükselişi ve yeni yorumları ile gösterdiği değişim dikkatlerden kaçmıyor. Modaya karşı olan bu bedensiz ve sınırsız yaklaşım büyük keyif veriyor.


26 HAZİRAN 2017

Metabolizmayı Hızlandıran Besinler

Deniz sezonunun açılmasıyla birlikte diyet yapan insan sayısı da giderek artıyor. Diyet yaparken karşılaşılan en büyük sorun ise; metabolizma yavaşlığı.


19 HAZİRAN 2017

Geçmişin İkonik Parçası, Yeni Sezonun Dinamiği İle Fular Kullanma Sanatı

Yeni yazımızda da sezonun favori aksesuarlarından gitmeye devam ediyoruz. Trend parçaların modern dokunuşlarından bir diğeri de bu yazın en dikkat çekeni olan; FULAR.


12 HAZİRAN 2017

Sezonun Favori Saç Trendleri

Bir kadının en önemli aksesuarı şüphesiz ki saçları ve onlar devreye girince bir anda pek çok şeyin önüne geçiyor. Her sezon değişen trendler eşliğinde saçlar da kendi içerisinde yeni bir ritim yaratıyor.


06 HAZİRAN 2017

Sezonun Öne Çıkan Makyaj Trendleri

Bu sezonun makyaj trendlerine kulak vermeye hazır mısınız? Renkler adeta dile geliyor ve anlatmak istediği pek çok şeyi de bu sayede anlatmayı başarıyor.


29 MAYIS 2017

Hangi Yüz Tipine Hangi Güneş Gözlüğünü Seçmeliyiz?

Yaz aylarının birincil ihtiyaçları ve favori aksesuarlarından olan güneş gözlüğü pek çok kişinin vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Peki hangi tip güneş gözlüğünü kullanmamız gerektiğini ve hangisinin bize daha uygun olduğunu ne derece biliyoruz?


22 MAYIS 2017

2017 Yaz Sezonundan Gardıropların Anahtar Parçaları

Bu yaz stilinizi tamamlarken gardırobunuzun olmazsa olmaz parçalarının neler olacağını bilmek istemez misiniz? Hem modern ve trendy duruşu, hem kurtarıcılığı, hem de konforu ile 2017 ilkbahar-yaz koleksiyonlarının dikkat çeken ve her kadının gardırobunda yer edinmeye aday olan parçalarını listeledik.


15 MAYIS 2017

2017 Plaj Modası

Sıcak günlere öyle hızlı bir geçiş yaptık ki deniz havasını şimdiden her yerde hissetmeye başladık. Vitrinler plaj modasının ruhunu yansıtmaya başladı bile. Hal böyle olunca biz de en iyi bildiklerimizden biri olan 2017 plaj modasını mercek altına aldık.


08 MAYIS 2017

Denime Dair Herşey; Sezondan Notlar

2017 ilkbahar-yaz sezonundan öne çıkanlar yine merceğimiz altında. Trend raporlarının verdiği alarm denim modasına işaret etmeye devam ediyor. Yeni sezonun öne çıkan trendlerinde yerini hiçbir zaman, hiçbir şeyin dolduramadığı denime rastlamak ise büyük keyif verici! Özellikle de sokağın cool tavrından vazgeçemeyen bizler için.


01 MAYIS 2017

Fit Ve Formda Bir Vücudun Basit Sırları

Bize göre yaz aylarının bu sene ki mottosunu yeniden yazmanın tam da sırası! Sezona sayılı günlerin kaldığı şu günlerde güneş içimizi ılık ılık ısıtırken yüzleşmemiz gereken gerçekleri de beraberinde getirdi. Tüm kış önemsenmeyen beslenme şekilleri, yaşam tarzı ve yaşayış biçimleri baharı uğurladığımız şu günlerde pek çok kadının ve erkeğin gündemine yerleşmiş konumda.


24 NİSAN 2017

Yeni Sezondan Saç Aksesuarı Notları

2017 ilkbahar-yaz sezonu aksesuar yenilikleri ile mercek altına girmeyi başarıyor. Sezonun öne çıkan trendleri ise tam anlamı ile aksesuar düşkünü kadınların dostu! Yaz aylarının en büyük artılarından birisi olan saçları özgürce kullanabiliyor olmamızın tadını anlaşılan o ki bu sezon doya doya çıkaracağız. Stil sahibi ve detaycı bir kadınlara yeni sezondan vereceğimiz en güzel haberlerden birisi; saç aksesuarlarının yükselen popülerliği.


17 NİSAN 2017

Yaza Damgasını Vuracak Ayakkabı Modelleri

Güneş yüzünü gösterdiğine göre kullanmak için sabırsızlandığımız ayakkabı modellerinin yanına yenilerini de gönül rahatlığı ile ekleyebiliriz. Gardıroplardan sokaklara taşan renkler ve modeller cıvıl cıvıl! Sezonun genç ve dinamik stili fazlası ile göz doldurucu!


10 NİSAN 2017

Bakımlı Ellere Sahip Olabilmeniz İçin Öneriler

Kadınların güzellik ve bakım konusunda kusursuzu arıyor olmasına hepimiz alışığız. El bakımı ise güzellik ve bakım denildiği zaman kadınların en çok dikkat ettiği konular arasında yer alıyor.


03 NİSAN 2017

İşleme Ve Desenin En Yeni Hali

Moda dünyasının kendi içerisindeki yenilik, göze hitap eden çizgisi ile son derece tatmin edici. Sektördeki değişime baktığında gözü farklılığı, sıradan gibi görünen parçalarda bile arayanlar bu sezonu fazlası ile memnun geçirecek gibi görünüyor.


27 MART 2017

Yeni Sezondan Trençkot Haberleri

Bahar iyice yüzünü gösterdi ve doğa gerçek bir uyanışa geçti bile… Moda ve trendlerİ de tabii ki bu uyanıştan nasibini alanlar arasında göstermemek mümkün değil.


19 MART 2017

Spor Giyim İle Sezonun Nabzını Tut!

Havalar ısınmaya başladıkça moda meraklıları da stilinde hafiflemeye doğru yol alıyor. Kalın kazaklar ve montlar yerini yeni sezonun trend parçalarına bırakmaya başladı bile. Sezonun dikkat çeken en büyük beklentisi ise konfor! Şıklığı ve modaya olan modern yaklaşımı her zaman ve her yerde hissetmek isteyenler bu sezon oldukça şanslı.


13 MART 2017

Bahar Sezonunda Gardıroplara Girmeye Aday Parçalar

Güneş kapıyı iyiden iyiye aralamaya başladı. Bahar ise sıcaklığını tam anlamı ile hissettirmek için dört gözle bekliyor. Trendleri soracak olursanız eğer onlar ise çoktan yerini aldı. Hal böyle olunca mevsimsel değişimler sezonun trendlerini ve yenilikleri de getirdiği için tam da şu dönemler heyecanımız tavan!


05 MART 2017

Tarzları ve Paylaşımları İle İlham Kaynağı Olan Moda Blogger'ları

Modanın ve trendlerin akıl almaz yükselişi takip gücümüzün ister istemez üstüne çıkmayı başarıyor. Her ne kadar trendleri, öne çıkan akımları, sezonun gözde parçalarını yakından takip ediyor olsak da hepimiz için ikinci bir göz en zor zamanların kurtarıcısı. İşte tam da bu noktada ilham kaynakları devreye giriyor.


26 ŞUBAT 2017

Kış Aylarında Ofiste Şık Olmanızı Sağlayacak Parçalar

Kış aylarındaki yoğun soğuk nispeten azalsa da mevsim etkisini sürdürmeye devam ediyor. Hal böyle olunca da "Ne giyeceğim?" sorusu akılları daha da fazla karıştırıyor. Bir taraftan şık, stil sahibi ve sezonun trendlerine uyma çabası varken, öte yandan da soğuklara kafa tutma isteği öne çıkıyor.


19 ŞUBAT 2017

Gq Türkiye Men Of The Year" Gecesinden Stil Notları

Her yıl GQ dergisi tarafından düzenlenen ve artık bir klasik haline gelen "GQ Türkiye Men Of The Year " ödül töreni bu yılda çok konuşulanlar arasında yer almayı başardı. Dünya çapında 21 yıldır sürdürülen bu gelenek, 15 Şubat Çarşamba akşamı Volkswagen Arena' da gerçekleştirildi.


12 ŞUBAT 2017

Kış Aylarına Özel; "Karla Karışık Stil"

Soğuk kış ayları dondurucu etkisini sürdürmeye devam ediyor. Hal böyle olunca sıfırın altına düşen sıcaklıkları da eğlenceli hale getirmek şart oluyor ve pek çok kişi kış tatili için planlarını hazırlıyor. Tatil heyecanı ve telaşının yanında ise akıllardaki en önemli soru, "Kar tatili yaparken üşümeden nasıl stil sahibi görünebilirim?"


05 ŞUBAT 2017

14 Şubat Sevgililer Günü'ne Özel Hediye Önerileri

Tarihin özel olarak nitelendirdiği günleri kendisi ve sevdikleri için de özel kılmayı sevenlere yazımızın başında çağrı yaparak başlıyor ve gelecek yakın zamanın yoğun sevgi içeren gününe, yani aşkı ve sevgiyi bir kez daha anımsatan 14 Şubat'a ithaf ediyoruz. Her ne kadar pek çoğumuz sevgiyi ve aşkı tek bir güne sığdırmayı anlamsız bulsa da dış etkenlerle de olsa sevginin, sevdiklerimizin gücünü hissetmek anlamlı, bir o kadar da özel.


30 OCAK 2017

1950'lerden Günümüze Adım Adım

Moda dünyasında adından sıkça söz ettiren "eskiye dönüş!" akımı son zamanlarda dikkatleri üzerine çekiyor. Evet, modada eskiye dönüşün varlığını yok saymak gerçekten imkansız. Sezonun trendleri modernize edilmiş hali ile eskiye dönüşü simgelerken, vintage kokuları da hissedilmeye devam ediyor.


22 OCAK 2017

Sezondan Gardırop Notları

Her kadın için tutku, kimi zaman da bağımlılık haline gelen alışveriş hakkında birkaç küçük not tutarak sezonun akıllı alışveriş sırrını çözüyoruz. Evet işte tam da bundan bahsediyoruz; doğru duyuyorsunuz. Alışveriş tutkunu kadınlara yardımcı olmak ve mantıklı alışverişler yaparak, bütün ezberleri bozmaları adına; zamansız, her zaman ihtiyaç listelerinde yer alan ve kurtarıcı niteliğindeki sezonunun öne çıkan parçalarını listeliyoruz.


15 OCAK 2017

Tüm Dünya Tarafından Takip Edilen Moda İkonları

Moda dünyası hakkında onlarca şey yazılıp çizilirken, tasarımcılar tasarımları ile her sezona yeni bir soluk getirme çabasındayken, kaçınılmaz değişim moda severlerin ilgi alanı içerisine dahil olmaya devam ediyor. Peki ya tüm dünyaya mal olmuş moda ikonları? Şüphesiz ki moda ve trendlere yön veren, yükselen akımların baş temsilcilerinden birisi olan moda ikonları da pek çok kişi tarafından göz hapsine alınarak ilham kaynağı olmayı başarıyor. İşte bizim de radarımıza takılan ve tarzı ile fark yaratmayı başarmış olan moda ikonları...


07 OCAK 2017

Sonbahar-Kış Sezonundan Öne Çıkan Trendler

2016'yı geride bırakıp, yeni yılı tüm heyecanımız ile karşıladığımız şu günlerde sonbahar-kış sezonunun öne çıkan trendlerine de hızlı bir giriş yapıyoruz. Trendler fazlası ile göz alıcı. Gardıroplar ise yeni sezon ile birlikte yenilenmeye fazlasıyla açık. Sezondan trend haberlerinin eşliğinde moda haberlerini incelerken size de bu sezonun oldukça çarpıcı geçeceğinin sinyallerini vermek istiyoruz.


01 OCAK 2017

Yeniden 70'ler

Moda dünyasında son zamanlarda geçmişe yapılan dokunuş eşliğinde kendini yenileme tavrı dikkat çeker oldu. Son birkaç sezondur dillerden düşmeyen ve vitrinlerin vazgeçilmez parçalarını oluşturan 70'ler modası da bu sezon yine öne çıkanlar listesinde yer almayı başaranlardan. 2016-2017 sonbahar-kış sezonunun trend raporları 70'li yılların ışığında ilerlemeye devam ediyor.


26 ARALIK 2016

Moda Terimleri

Bir hayali gerçeğe dönüştüren sihirli dokunuşlardan geçerek müşteri ile buluşan kumaşların her zaman etkileyici bir başlangıç noktası ve hikayesi bulunuyor. Aslında bu neyi hangi amaçla ve hangi faktöre dayanarak yaptığımızı da en iyi ve en doğru şekilde açıklayan şey. İşte tüm hikayemizin başladığı ve bizi buraya getiren çıkış noktamız olan kumaşların büyülü dünyası.


20 ARALIK 2016

Shikka'nın Kumaş Hikayeleri

Bir hayali gerçeğe dönüştüren sihirli dokunuşlardan geçerek müşteri ile buluşan kumaşların her zaman etkileyici bir başlangıç noktası ve hikayesi bulunuyor. Aslında bu neyi hangi amaçla ve hangi faktöre dayanarak yaptığımızı da en iyi ve en doğru şekilde açıklayan şey. İşte tüm hikayemizin başladığı ve bizi buraya getiren çıkış noktamız olan kumaşların büyülü dünyası.


19 ARALIK 2016

Yılbaşı Gecesi İçin Stil Önerileri

Yılın son ayına girmemizle birlikte yeni yıl heyecanı biz de dahil olmak üzere herkesi sarmış durumda. 2017' ye sayılı günler kalmışken yılbaşı gecesi için planlar pek çok kişi tarafından yapılmaya çoktan başlandı.


17 ARALIK 2016

SHIKKA Katalog 2017

Yeni sezon ile birlikte Shikka olarak içimiz kıpır kıpır ve heyecanımız tüm Shikka kadınlarına yetecek büyüklükte… 2017 plaj modasına özgün çizgisi ile iddialı bir giriş yapmayı amaçlayan markamız, koleksiyonda yer verilen parçalarda yer alan detayları ile öne çıkmayı hedefliyor.


13 ARALIK 2016

Salopet Giyme Adab-ı

2016-2017 Sonbahar-Kış sezonunun sokak modasına göz atarken öne çıkan trendler bizim keyfimizi fazlasıyla yerine getiriyor. Hal böyle olunca Shikka'nın moda sever kadınlarını da bu zevkten mahrum bırakmamamız gerektiğini düşünerek eski ama bir o kadar da yeni bir akım olan "salopet"leri (tulum) sizlerin huzuruna sunuyoruz.

güvenli ödeme


© SHIKKA. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
Mega E-Ticaret Sistemleri