Eski zamanlardan beri tekstil kenti olarak bilinen topraklarda bu kültürü devam ettirmek için çıktığımız bu yolda, kadın gücünü, yaratıcılığını ve becerisini marka mottomuz olarak belirlediğimiz ve tüm ürünlerimizde kadının emeğine yer verdiğimiz kendi markamızı oluşturduk. Elimize küçük bir bebek gibi doğan; emekle ilmek ilmek işleyerek büyüttüğümüz markamızda; %100 Türk pamuğu ve keteni kullanıyoruz. Shikka‘da tasarlanan ürünlerin hepsinde el emeğinin çok önemli bir yeri var, çünkü biz bedene yakın olan her şeyin doğal olması gerektiğine inanıyoruz. Plaj giyim olarak başladığımız yolculukta, yıllar süren tekstil tecrübelerimizi de kullanarak; yolculuğun ilerdeki duraklarında yanımıza ev ürünlerini de aldık.

Doğanın kusursuzluğundan ve kadının özgürlüğünden ilham alarak başladığımız hikayemiz; moda ve sanat vurgusunu bir arada tutarak her geçen gün daha da büyüyor ve güçleniyor. Ürünlerimiz doğa dostu olup, nefes alabilen özelliğe sahiptir ayrıca vücut ısısını dengeleyebilirler. Her mevsim kullanılabilen havlularımız; kolay yıkama ve kuruma özelliğine sahiptir. Doğanın bizlere sunduğu mucizeleri, ürünlerimizi geri dönüştürülebilir ve sürdürülebilir yaparak ona geri hediye ediyoruz. Doğadan aldığımız her ilham, aslında gerçek kahramanlar olan tüketicilerimiz sayesinde. Her bir ürünümüz doğaya kazandırdığımız bir armağan ve tüketicilerimize kazandırdığımız mutlu, sağlıklı bir yaşam.

Ekibimizin estetik algısı ve doğanın eşsiz dengesi ile harmanlanan ürün yolculuğumuz; heyecanını hiç kaybetmeden ve sürekli kendini yenileyerek büyük bir özveri ile yol almaya devam ediyor.

İpliğin detaylarla buluştuğu bu yolculukta, ekibimizin de daima verdiği destekle birlikte ilerleyerek el emeği ürünler geliştiriyoruz. Yolun başında bizi kaygılandıran her bir konu yıldız olup üzerimize yağdı. Üreten ve geliştiren kadınlar olarak detaylarla gelen zarafetin yalnızca kıyafetlerde değil, hayatın her anında var olduğuna inanarak oluşturduğumuz Shikka Home ve Beach Wear ürünleriyle ise yaşam alanlarınıza ortak oluyoruz.

Shikka ile zamansızlığı hissedin!